Білім беру жүйесінің қазіргі жағдайы балаларды тәрбиелеу мен оқу процесінде қолдау көрсетудегі ата-ана позициясын белсендіру қажеттілігін анықтайды.  Отбасы – балаларды тәрбиелеудің негізгі институты, баланың тұлғасы мен қабілетін қалыптастыру процесінде оның ықпалы іргелі болып табылады. Отбасы – адам енетін, жеке тұлғаның, бүкіл қоғамның дамуы, тәрбиесі мен өмірі өтетін бірінші бейресми топ. Әрбір отбасы барлық басқа әлеуметтік институттар орындай алмайтын функцияларды орындауға негізделген. 13 қазанда ерекше білім беруді қажет ететін мектеп оқушыларын психологиялық-педагогикалық қолдаудың ұйымдастырушылық-әдістемелік негіздерін ашу мақсатында ерекше білім беруді қажет ететін балалармен жұмыс жасауда ата-аналармен кездесу өткізілді.  Кездесу барысында психолог, дефектолог, логопед өз жұмыстарымен таныстырып, ерекше білім алуды қажет ететін балаларды үйде сүйемелдеу бойынша ұсыныстар берді, сөйлеу және қолдың ұсақ моторикасын дамытуға арналған жаттығуларды практикада көрсетті.

Современное состояние образовательной системы определяет необходимость активизации родительской позиции в воспитании, поддержке детей в процессе обучения. Семья является  главным институтом воспитания детей, именно ее влияние является основополагающим в процессе формирования личности и способностей  ребенка. Семья – первая неформальная группа, в которую входит человек, и где проходит развитие, воспитание и жизнь личности и всего общества. Каждая семья призвана исполнять те функции, которые не в состоянии исполнить все другие социальные институты. 13 октября с целью раскрыть организационные и методические основы психолого-педагогического сопровождения школьников с особыми образовательными потребностями школе, установление тесной связи в работе с детьми с особыми образовательными потребностями с родителями было проведено собрание. Во время встречи психолог, дефектолог, логопед ознакомили со своей работой, дали рекомендации по сопровождению детей с особыми образовательными потребностями в условиях дома, на практике показали упражнения по развитию речи и мелкой моторики рук.