Қарағанды ​​облысы білім басқармасының Балқаш қаласы білім бөлімінің «Михаил Русаков атындағы мектеп-интернаты» КММ тамақтандыруды ұйымдастыру іс-шаралары жақсы қамтылған. Білім мекемесінде 366 оқушы білім алады. Оның 1-4 сынып аралығында оқушылардың барлығы тегін тамақпен тамақтанады. Сонымен қатар 5-11 сынып аралығында құжаттарын өткізген аз қамтылған және көп балалы отбасынан шыққан оқушылар тамақтанады. Тамақтану сапасы құрамын міндетті түрде мектептің медициналық қызметкері тексеріп, брекераждық комиссия бақылайды. Бракераждық коммиссияның рұқсатынсыз дайын өнімдерді асханаға жіберуге жол берілмейді. Асхана бұрышы: күнделікті ас мәзірі, тамақтан уланудың алдын алу, оқушының жеке бас гигиенасы, аспазшы кеңесі, жедел ішек ауруларының алдын алу туралы жадынамалармен безендірілген.

В КГУ «Школа-интернат имени Михаила Русакова» отдела образования города Балхаш управления образования Карагандинской области хорошо освещены мероприятия по организации питания. В образовательном учреждении обучаются 366 учащихся. Из них с 1 по 4 класс все учащиеся получают бесплатное питание. Кроме того, в 5-11 классах будут питаются учащиеся из малообеспеченных и многодетных семей. Состав по качеству питания в обязательном порядке проверяется медицинским работником школы. Отпуск готовой продукции в столовую без разрешения бракеражной комиссии не допускается. Обеденный уголок оформлен памятками: ежедневное меню, профилактика пищевых отравлений, личная гигиена школьника, консультация повара, профилактика острых кишечных заболеваний.