9 ақпан күні, «Цифрлық әлем» тақырыптық апталығының жоспарына сай 4-күн «IT саласы күні» тақырыбымен өтті. «IT саласы – менің мамандығым» атты 9 сынып оқушыларымен Ә. Мусин атындағы Балқаш гуманитарлы-техникалық колледіжінің «Бағдарламалық қамтамасыз ету» мамандығы бойынша Амантай Жангали Ануарбековичпен кездесу өтті. Кездесуде Жангали Ануарбекович IT саласындағы мамандықтар 21 ғасырда ақпараттық технология күннен — күнге даму үстінде. Ақпараттық технологияның дамуымен бірге жаңа мамандықтар пайда болып, сұранысқа ие болып отыр. IT маманы болмас бұрын, соған сай біліміңіз бен тәжірибеңіз болу керек. IT мамандық — нағыз білім бағаланатын бірден бір мамандық болып табылатынын айтты.

9 февраля по плану тематической недели «Цифровой мир» 4-день прошел под девизом «День IT индустрии». С учащимися 9-х классов состоялась профориентационная встреча «ИТ-сфера – моя профессия» с Амантай Жангали Ануарбековичем, преподавателем Балхашского гуманитарно-технического колледжа имени А. Мусина. На встрече Ж. А. Амантай отметил, что информационные технологии в 21 веке, развиваются день ото дня, и растет спрос на IT специальности. Вместе с развитием информационных технологий появляются и набирают спрос новые профессии. Прежде чем стать ИТ-специалистом, необходимо иметь соответствующие знания и опыт, IT-специалист — профессия, где ценятся настоящие знания.