Қазақстан Республикасының Орталық музейінің қолдауымен  мектеп оқушылары арасында ұйымдастырылған “Менің қаламымдағы музей” республикалық ғылыми жоба  байқауына мектебіміздің 10 “а” сынып оқушысы Ермек Назерке қатысты. Назерке байқаудың “музей қорындағы мемлекет және қоғам қайраткерлерінің басқа да жекелеген тарихи тұлғалардың мәдени мұрасының ұрпақ тәрбиесінде алатын орны» бағыты бойынша өзінің шағын ғылыми жобасымен бағын сынады. “Өмірі өнегелі тұлға” тақырыбында жазған ғылыми жұмысы өлкемізге өлшеусіз еңбегі сіңген атақты геолог Михаил Русаковтың өміріне арналды. Ғылыми жобада Назерке ұлы тұлғаның тағылымға толы ғұмырының елге елеусіз, көпке белгісіз тұстарына қатысты тың мәліметтерді жинақтады. Осы жұмысы арқылы оқушы “Мұражайдағы сабақ” іс-шарасы арқылы тұлғаның ғұмырбаянын тәжірибе жүзінде көрсетіп, насихаттау жолын ұсынды. Әділқазы тарапынан жағымды пікір алған Назеркенің  алар асуы алда деп білеміз.

Ермек Назерке, ученица 10 класса нашей школы, приняла участие в республиканском конкурсе научных проектов «Музей в моем городе», организованном среди школьников при поддержке Центрального музея Республики Казахстан. Назерке написала небольшой исследовательский проект по направлению конкурса «Роль культурного наследия других отдельных исторических деятелей в музейном фонде государства и общественных деятелей в воспитании поколений». Написанная ею научная работа на тему «Өмірі өнегелі тұлға» была посвящена жизни известного геолога Михаила Русакова, внесшего неоценимый вклад в нашу страну. В научном проекте Назерке собрала новую информацию о неизвестных и неизвестных сторонах жизни великого человека. Посредством данной работы она предложила способ показать и пропагандировать историю жизни человека через мероприятие «Музейный урок».