2023 жылғы 12 сәуірде Астана уақыты бойынша сағат 12.00-де республиканың барлық мектептерінде шахматтан республикалық челлендж өтті. Мақсаты – шахмат арқылы балалардың зияткерлік және ақыл-ой қабілеттерін дамыту. Челлендж – еліміздің барлық білім беру ұйымдарын біріктіретін, мерекелік көңіл-күй сыйлайтын, оқушылардың зияткерлік ойындарға қызығушылығын арттыратын ауқымды республикалық акция.
12 апреля 2023 года в 12:00 по времени Астаны во всех школах республики состоялся республиканский шахматный челлендж. Цель – развитие интеллектуальных и умственных способностей детей через шахматы. Челлендж – масштабная республиканская акция, объединяющая все образовательные организации страны, создающая праздничное настроение, повышающая интерес школьников к интеллектуальным играм.