Қазақстан тәуелсіздік алғаннан кейінгі жылдары көптеген ұлттар мен ұлыстардың Отаны болып келеді. Бүгінде түрлі ұлт өкілдері Қазақстанды өз жерім деп біліп, қазақ халқын туғанындай көреді. Осыған орай, қазақстандықтардың басын біріктіретін бірден-бір мереке – 1 мамыр – Қазақстан халықтары бірлігі күні деп аталынып өтіледі.
Мереке қарсаңында мектеп фойесі безендіріліп, «Халықтар достығы – ел бірлігі» тақырыбында кітап көрмесі ұйымдастырылды. Сондай-ақ 1-4 сыныптарда «Бір шаңырақ астында», 5-11 сыныптарда «Бірлігіміз жарасқан елміз» тақырыптарында сынып сағаттары болып өтті. Елімізде халықтардың ынтымақтастықпен, бірлікпен, тең құқылы өмір сүріп жатқандығын үлгі ету мақсатында өткізілген іс-шараларда оқушылар шығармашылық білімдерін көрсетті.
В годы после обретения независимости Казахстан стал родиной многих национальностей и этнических групп. Сегодня казахстанцы, представители различных национальностей знают, что страна объединила на своей земле более ста национальностей и этносов, живущих исторически в добрососедских, дружных отношениях. 1 мая называют «Днем единства», потому что одним из главных приоритетов внутренней политики страны стало сохранение межрелигиозного и межнационального единства народа РК.
Накануне праздника оформлено фойе школы и организована книжная выставка на тему «Дружба народов – единство страны». Также были проведены классные часы по темам «Под одной крышей» в 1-4 классах, «Наша единая страна» в 5-11 классах. Учащиеся проявили свой творческий потенциал в мероприятиях, цель которых показать пример того, как народы нашей страны живут в сотрудничестве, единстве и равенстве.