Жыл сайын еліміздің барлық аймақтарында «Жақсылық жаса» ұранымен 1 тамыз бен 30 қыркүйек аралығында «Мектепке жол» республикалық қайырымдылық акциясы өтеді. Мақсаты: аз қамтылған, көп балалы отбасылардан шыққан оқушыларға, жетім және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға оқу жылының басталуына дайындық барысында материалдық және басқа да көмек көрсету және балалардың әлеуметтік себептермен мектепке бармауының алдын алу.
Акция аясында келесі іс-шаралар өткізілді:
«Коунрад» корпоративтік қоры көп балалы және аз қамтылған отбасылардан шыққан 20 оқушыға демеушілік көмек көрсетті (мектеп формасы).
«Kazakhmys Smelting» ЖШС, «ЗОЦМ» акционерлік қоғамы, Балқаш қаласының Кәсіпкерлер одағы рюкзактар ​​мен кеңсе тауарлары түрінде демеушілік көмек көрсетті. Барлық кеңсе тауарлары бар рюкзактар ​​мектеп-интернат оқушыларына таратылды. Жеке кәсіпкер Азимбеков Руслан Рысмағанбетұлы, Құрманғалиева Марияна Әлкенқызы, «Модные дети» дүкені мектеп формасына демеушілік көмек көрсетті. Балқаш қаласындағы «Әулие Франциск Ассизский Рим-католиктік приход» діни бірлестігі көп балалы отбасынан шыққан 4 балаға мектеп формасы, аяқ киім, рюкзактар ​​түрінде демеушілік көмек көрсетті.

Ежегодно во всех регионах нашей страны проходит республиканская благотворительная акция «Дорога в школу» с 1 августа по 30 сентября под девизом «Твори добро».
Цель: оказание материальной и иной помощи обучающимся из числа малообеспеченных, многодетных семей, детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей в период подготовки к началу учебного года и предупреждения непосещения детьми школ по социальным причинам.
В рамках акции были проведены следующие мероприятия:
Корпоративный фонд «Коунрад» оказал спонсорскую помощь (школьная форма) 20 учащимся из многодетных и малообеспеченных семей.
ТОО «Казахмыс Смэлтинг», акционерное общество «ЗОЦМ», Союз предпринимателей города Балхаш оказал спонсорскую помощь в виде рюкзаков и канцелярских товаров. Все рюкзаки с канцелярскими товарами были распределены на учащихся школы-интернат. ИП Азимбеков Руслан Рысмаганбетович, Курмангалиева Мариана Алкеновна, магазин «Модные дети» оказали спонсорскую помощь в виде школьной формы. Религиозное объединение «Римско-католический приход святого Франциска Ассизского” г. Балхаш Павол Тундра оказал спонсорскую помощь 4 детям из многодетной семьи в виде школьной формы, обуви, рюкзаков.