Балқаш қаласы білім бөлімінің «Михаил Русаков атындағы мектеп-интернаты» КММ-де, тамақтандыру ұйымдастыру қызметі жақсы қамтылған. Білім ошағында 427 оқушы білім алуда. Оның ішінде 1-4 сынып оқушыларының барлығы тегін тамақтанады. Сонымен қатар, 5-9 сынып құрамынан аз қамтылған және көп балалы отбасылардан шыққан оқушылар (41 оқушы) тамақтанады.Тамақтың құрамын міндетті түрде мектептің медициналық қызметкері мен бракеражды комиссия тексереді. Бракеражды комиссияның рұқсатынсыз асханаға дайын өнімді шығаруға жол берілмейді. Асхана бұрышы жадынамалармен безендірілген: күнделікті ас мәзірі, тамақтан уланудың алдын алу, оқушылардың жеке гигиенасы, аспаз кеңесі, жіті ішек ауруларының алдын алу.

В КГУ «Школа-интернат имени Михаила Русакова» отдела образования города Балхаш управления образования Карагандинской области хорошо освещены мероприятия по организации питания. В образовательном учреждении обучаются 427 учащихся. Из них с 1 по 4 класс все учащиеся получают бесплатное питание. Кроме того, в 5-9 классах питаются учащиеся из малообеспеченных и многодетных семей (питается 41 льготник). Состав по качеству питания в обязательном порядке проверяется медицинским работником школы и бракеражной комиссией. Отпуск готовой продукции в столовую без разрешения бракеражной комиссии не допускается. Обеденный уголок оформлен памятками: ежедневное меню, профилактика пищевых отравлений, личная гигиена школьника, консультация повара, профилактика острых кишечных заболеваний.