27-30 мамыр аралығында 5-8 сынып оқушылары қазақ тілінен емтихан тапсырды. Өткізу уақытын әр мектеп өздері белгіледі. Бұл емтихан биылғы оқу жылында алғаш рет өткізіліп отырғанын атап өткен жөн. Қазақ тілінде оқытатын мектептер үшін емтихан оқу және жазу бойынша өтті. Емтиханды тапсыра алмаған жағдайда оны тамыз айында, оқу жылы басталғанға дейін қайта тапсыруға болады.
С 27 по 30 мая учащиеся 5-8 классов сдавали переводной экзамен по казахскому языку. Каждая школа устанавливала самостоятельно сроки проведения. Следует отметить, что данный экзамен в этом учебном году проводится впервые. В школах с казахским языком проводился экзамен по чтению и письму. Если учащийся не смог сдать экзамен, его можно пересдать в августе, до начала учебного года.