1997 жылы 5 сәуір күні 31 мамырды Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні деп белгілеу туралы Жарлыққа қол қойылды.
Михаил Русаков атындағы мектеп-интернатында Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған «Тауқымет пен тағзым» сынып сағаттары өтті.
Мақсаты: оқушыларды Отанымыздың тарихи өткенімен таныстыру, оқушыларды демократиялық, бостандық, тұлғалық қадір-қасиет, адам құқықтары мен бостандықтарын құрметтеу рухында тәрбиелеу.
Жыл сайын Қазақстанда 31 мамыр саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні ретінде аталып өтеді. Бұл қаралы дата еліміздің тарихындағы ең қасіретті беттердің бірі болып табылады.
#Қарағандыоблысыбілім09
#Біртұтас_тәрбие
#ҚОББТӘРБИЕ
#uo_krg
@balqash_qalasy_bilim_bolimi
@rumcdo_official
@umckrg
@balqash_qalasy_akimdigi
@balqash_qbb
5 апреля 1997 года был подписан Указ об установлении 31 мая Днем памяти жертв политических репрессий. В школе-интернате имени Михаила Русакова среди учащихся прошли классные часы, посвященные Дню памяти жертв политических репрессий.
Цель: знакомство учащихся с историческим прошлым нашей Родины, воспитание учащихся в духе демократии, свободы, личностного достоинства, уважения прав и свобод человека.
Ежегодно 31 мая в Казахстане отмечается как День памяти жертв политических репрессий и голода. Эта горестная дата олицетворяет одну из самых трагических страниц в истории нашей страны.