26 сәуір күні қала мектептерінің ізденіс топтары арасындағы «Жас шежіреші» байқауы болып өтті  Басты мақсаты — оқушыларды еліміздің, өлкеміздің туған қаламыздың тарихын зерттеуге қатыстырып, іздестіру жұмысын жүргізуге дағдыландыру, қазақстандық отан сүйгіштікті қалыптастыруға баулу болған байқауға  «Михаил Русаков атындағы мектеп интернаты» КММ оқушылары құрамасы қатысты . «Менің қаламның бренді» , «Капитандар сайысы» және «Музейге сый тарту» атты үш кезеңнен тұрған байқау қызықты әрі тартысты өтті. Құрамында Серікболқызы Ботагөз, Есен Назым және Бердимуратов Арнұр болған мектебіміздің ізденіс тобы байқау қорытындысы бойынша 1-орын алды. Тыңғылықты дайындықтың арқасында жеңіске жеткен мектеп құрамасына тарих пәні мұғалімі Ильяс Жаксыгелдин жетекшілік етті. Құттықтаймыз!

26 апреля состоялся конкурс «Жас шежіреші» среди поисковых групп школ города, главной целью которого было привлечение учащихся к изучению истории нашей страны, края, родного города, привитие навыков проведения поисковой работы, приобщение к формированию казахстанского патриотизма. В конкурсе приняла участие сборная учащихся КГУ «Школа — интернат имени Михаила Русакова». Конкурс, состоящий из трех этапов:  «Бренд моего города», «Конкурс капитанов» и «Подарок музею» прошел интересно и увлекательно. Поисковая группа нашей школы, в составе которой были Серикболкызы Ботагоз, Есен Назым и Бердимуратов Арнур, по итогам конкурса заняла I место. Победившую в конкурсе сборную школы подготовили учитель истории Ильяс Жаксыгельдин. Поздравляем!