24 сәуір – Ұлт қайраткерлер күні. Х. Досмұхамедовтың туған күні.
Халел Досмұхамедов (24 сәуір, 1883 – 19 тамыз, 1939 жж) — Алаш қозғалысының қайраткері, дәрігер, ұстаз әрі ғалым. Мамандығы дәрігер бола тұрса да, қоғам өмірінің сан салалы мәселелеріне араласқан көп қырлы дарын: саяси және қоғам қайраткері, тарихшы, табиғаттанушы, тілтанушы, әдебиетші, ауыз әдебиетінің сирек үлгілерін жинап, насихаттаушы, шебер аудармашы. Қазақ педагогика институтының доценті, Қазақ мемлекеттік университетінің әкімшілік-шаруашылық бөлімінің басшысы, осы оқу орнының профессоры болды.
Осыған орай 22 сәуір күні 8-11 сынып оқушыларына осы тақырыпта арнайы сынып сағаттары ұйымдастырылды. Оқушылар Х. Досмұхамедтің өмір тарихымен танысып, оның шығармашылық еңбектерінің құндылығын түсінді.
Қарағандыоблысыбілім09

24 апреля – День народного деятеля. День рождения Х. Досмухамедова.
Халель Досмухамедов (24 апреля 1883 — 19 августа 1939) — деятель движения Алаш, врач, педагог и учёный. Хотя по профессии был врачом, это — многогранный талант, задействованный во многих сферах общественной жизни: политический и общественный деятель, историк, натуралист, лингвист, писатель, коллекционер и пропагандист редких образцов устной речи, литературы, опытный переводчик. Он был доцентом Казахского педагогического института, заведующим административно-экономическим факультетом Казахского государственного университета, профессором этого учебного заведения.
В связи с этим 22 апреля были организованы классные часы для учащихся 8-11 классов по данной теме. Учащиеся познакомились с историей жизни Х. Досмухамеда и поняли ценность его творчества.