Бүгін 11 сәуір.
Осыдан 87 жыл бұрын, дәл осы күні көкше көлдің жанында орналасқан қаламызға «Балқаш қаласы» атауы берілді.
Ширек ғасырдан астам тарихы бар қаламыз бүгінде қанат жайып, еліміздегі өндіріс ошағының бірегейіне айналды. Біз қаламызды, туған жерімізді құрметтейміз, қастерлейміз!
11 сәуір күні қаламыздың тарихын терең білуге, мәдениетін сақтау, қорғау мақсатында оқушыларымыз   қаламыздағы мәдени ескерткіштерге экскурсия жасады. 8 «А» сынып оқушысы Айтжанов Бауыржан оқушыларға ескерткіштер туралы мағлұмат беріп, мағынасын түсіндірді.

Сегодня 11 апреля.
87 лет назад, в этот день, наш город, расположенный возле озера, был назван «Городом Балхаш».
Наш город, имеющий более чем четвертьвековую историю, расправил крылья и стал уникальным производственным центром страны. Мы уважаем и дорожим своим городом и Родиной!
11 апреля наши учащиеся совершили экскурсию по памятникам культуры нашего города, чтобы больше узнать об истории нашего города, сохранить и защитить его культуру. Айтжанов Бауыржан, учащийся 8 «А» класса, рассказал учащимся о памятниках и объяснил их значение.