Алғыс айту күні қарсаңында мектебімізде «Әке жолы – ізгі жол» әкелер айлығы аясында «Ұлттық ойын — ұлт қазынасы» атты қала мектептері арасында ұлттық спорттан әкелер сайысы ұйымдастырылды. Сайыс мақсаты — Біртұтас тәрбие бағдарламасы аясында оқушыларды ата-ананың өсиетін тыңдауға, отбасы татулығы мен берекесін қадірлеуге, перзенттік парызын өтеуге тәрбиелеу;
Сайыс «таныстыру», «Садақ ату», «асық ату», «викториналық сұрақтар», «қол күрес», «кір тасын көтеру», «қамшы өру» сынды кезеңдерден тұрды.
Сайысқа 5 команда қатысып, нәтижесінде:
І орын — Әл-Фараби атындағы жалпы білім беретін мектебінің Алиакбаровтар отбасы,
ІІ орын — № 9 жалпы білім беретін мектебінің Кабышевтар отбасы
ІІІ орын — № 5 жалпы білім беретін мектебінің Каировтар отбасы иеленді.
Тамаша ойын көрсеткендері үшін «Б. Момышұлы атындағы мектебінің Кубентаевтар отбасы, «Михаил Русаков атындағы мектеп-интернатынан Калиевтар отбасы алғыс хатпен марапатталды.
Халқымыздың тарихи-мәдени мұраларының түрлері сан алуан. Солардың қай-қайсысы да адамға, соның игілігіне қызмет етуге бағытталған.�Осындай аса құнды мәдени игіліктердің бірі — ұлт ойындары. Ұлт ойындар — ата-бабамыздан бізге жеткен, өткен мен бүгінгіні байланыстыратын баға жетпес байлығымыз, асыл қазынамыз. Сондықтан оны үйренудің, күнделікті тұрмысқа пайдаланудың заманымызға сай ұрпақ тәрбиелеуге пайдасы орасан зор. Ойын баланың алдынан өмірдің есігін ашып, оның шығармашылық қабілетін оятып, бүкіл өміріне ұштаса береді. Бүгінгі ұйымдастырылған іс-шарада соның бір парасы іспеттес.
@balqash_qalasy_bilim_bolimi
Накануне Дня Благодарности в нашей школе организовано спортивные соревнования отцов среди школ города под названием «Национальная игра – национальное достояние» в рамках месячника «Әке жолы – ізгі жол». Цель конкурса – воспитать у учащихся умение прислушиваться к воле родителей, ценить семейное согласие и благополучие, выполнять свой сыновний долг в рамках Единой программы воспитания.
Соревнования состояли из таких этапов, как «знакомство», «стрельба из лука», «асык ату», «викторины», «борьба на руках», «поднятие гири», «плетение камчи».
В соревновании приняли участие 5 команд и по итогам:
1 место – семья Алиакбаровых общеобразовательной школы имени Аль-Фараби,
2 место – семья Кабышевых общеобразовательной школы № 9.
3-е место завоевала семья Каировых общеобразовательной школы № 5.
Благодарственным письмом награждены семья Кубентаевых школы имени Б. Момышулы, семья Калиевых школы-интерната имени Михаила Русакова.
Существует множество видов историко-культурного наследия нашего народа. Все они направлены на служение людям и их благополучие. Национальные игры являются одним из ценнейших культурных достояний. Национальные игры – это наше бесценное богатство, драгоценное сокровище, переданное нам от наших предков, связывающее прошлое и настоящее. Поэтому изучать его, использовать в повседневной жизни очень полезно для воспитания поколения, соответствующего нашему времени. Игра открывает ребенку дверь в жизнь, пробуждает его творческие способности и поддерживает их на протяжении всей жизни. Сегодняшнее организованное мероприятие является частью этого.