«Бәрінің назарына!»
23 ақпанда Михаил Русаков атындағы мектеп-интернатында сейсмикалық дайындық өтті. Оқушылар жер сілкінісі кезіндегі іс-әрекеттерді жаттықтырды. Сирена дыбысынан кейін оқушылар эвакуацияланды. Сейсмикалық оқытудың мақсаты: оқушылардың жер сілкінісі кезінде сауатты іс-әрекеттері мен дұрыс мінез-құлық дағдыларын қалыптастыру. Оқушыларға сейсмикалық дүмпу қаупі төнген жағдайда ғимаратта салыстырмалы түрде қауіпсіз қандай орындар бар екені түсіндірілді (парта астында, жүк көтергіш арқалықтардың астында, негізгі қабырғаның жанында, бағандарда, ішкі қабырғалардың бұрышында, есік босағасында), және алғашқы дүмпуден кейінгі мектеп ғимаратынан қозғалу және шығу маршруты нақтыланды.
“Внимание, всем!”
В школе-интернате имени Михаила Русакова 23 февраля прошла сейсмотренировка. Ученики отрабатывали действия во время землетрясения. После сигнала сирены учащиеся были эвакуированы. Цель сейсмотренировки: выработать навыки грамотных действий и правильного поведения учащихся при землетрясении. Учащимся разьяснили какими являются относительно безопасные места в здании при угрозе возникновения сейсмических толчков (под партой, под несущими балками, возле капитальной стены, колонн, в углу внутренних стен, в дверном проеме), уточнили маршрут движения, выхода из здания школы после первого толчка.