9 ақпан күні «Цифрлық әлем» тақырыптық апталығының 5-күні 9-11 сынып оқушыларымен «Қазақстан Республикасындағы жаңа мамандықтар мен құзыреттіліктер атласы» кәсіптік бағдар беру дәрісі өтті. Белсенді өзгеріп жатқан қазіргі әлемде еңбек нарығы да тез өзгеруде. Кейбір мамандықтар пайда болады және танымал болады, ал басқа мамандықтар аз сұранысқа ие және өткенге кетеді. Кім болсам екен? Қандай жұмысты таңдау керек? Қандай мамандықты — дәстүрлі немесе жаңа мамандықты игерген дұрыс? көптеген сұрақтар жасөспірімдерді мазалайды. Оқушылар білім деңгейін тексеру мақсатында, мамандық таңдауға мүмкіндік ретінде, таңдаған мамандықтың жеке тұлғаға сәйкестілігін тексеру үшін виртуалды тестілеуден өтті. Сонымен қатар, оқушылардың ақпараттық технологияларға, бағдарламалауға қызығушылықтарын арттыру мақсатында кодтау сағаттары сабақтары өтті.
Апталық барысында оқушылар арасында өткен байқау, ойын, сурет байқауының қорытындылары шықты.
#obb_qaraganda
#umckrg
9 февраля, в 5-й день тематической недели «Цифровой мир», с учащимися 9-11 классов проведена профориентационная лекция «Атлас новых профессий и компетенций в Республике Казахстан». В современном активно меняющемся мире рынок труда также быстро меняется. Одни профессии возникают и становятся популярными, другие менее востребованы и уходят в прошлое. Кто я? Какую работу выбрать? Какую профессию лучше освоить – традиционную или новую? эти и многие вопросы беспокоят подростков. Учащиеся прошли виртуальный тест для проверки уровня знаний, как возможность выбрать профессию, проверить соответствие выбранной профессии личности. Кроме того, с целью повышения интереса учащихся к информационным технологиям и программированию в течении недели среди учащихся проведены уроки кодирования «Час кода».
Подведены итоги конкурсов, игр, конкурса рисунков, проведенных среди учащихся в ходе тематической недели.