Құқық – қоғамдағы адамдардың өзара қатынасын реттеп отыратын мемлекет белгілеп, қорғайтын нормалар мен ережелер жиынтығы, осы нормаларды зерттейтін ғылым. Міндет – адамдар бұлжытпай орындауға тиісті тәртіп пен қарым-қатынасқа қойылатын талап.
Осы тақырыптың аясында мектеп парламентінің оқушылары 8 сыныптар арасында құқықтық сауаттылығын арттыру мақсатында «Мен және менің құқығым» атты интеллектуалды ойын өткізді.
Право – это совокупность установленных и охраняемых государством норм и правил, регулирующих взаимодействие людей в обществе, наука, изучающая эти нормы. Обязанности – это требования к поведению и поведению, которым должны следовать люди.
В рамках данной темы учащиеся школьного парламента провели интеллектуальную игру «Я и мои права» среди 8 классов с целью повышения правовой грамотности.