1954 жылы БҰҰ Бас Ассамблеясы № 836 (IX) қарар қабылдады және барлық елдерге Дүниежүзілік балалар күнін атап өтуге кеңес берді. Бүкіл әлемде Дүниежүзілік балалар күні 20 қарашада атап өтіледі. 20 қараша күні кездейсоқ таңдалмады: 1959 жылы осы күні БҰҰ Бас Ассамблеясы «Балаларға бақытты балалық шақты қамтамасыз ету» мақсатымен Бала құқықтары туралы Декларация қабылдады. Мереке барлық азаматтарды тиісті заңнамалық және басқа шараларды жүзеге асыра отырып, балалардың құқықтарын сақтауға шақырады.
28 қараша күні «Дүниежүзілік балаларды қорғау күні: балаларға арналған өмір» республикалық онкүндік аясында «Бала құқығы – асыл қазына» тақырыбы бойынша 6-8 сынып оқушылары арасында  эссе байқауы ұйымдастырылды.
В 1954 году Генеральная Ассамблея ООН приняла резолюцию № 836 (IX) и рекомендовала всем странам отмечать Всемирный день ребенка. Всемирный день ребенка отмечается во всем мире 20 ноября. 20 ноября выбрано не случайно: в этот день в 1959 году Генеральная Ассамблея ООН приняла Декларацию прав ребенка с целью «Обеспечить детям счастливое детство».
Праздник призывает всех граждан защитить права детей путем реализации соответствующих законодательных и других мер.
28 ноября в рамках республиканской декады «Всемирный день ребенка: жизнь для детей» был организован конкурс эссе среди учащихся 6-8 классов на тему «Право ребенка – драгоценное сокровище».