24 қараша күні қоғамдық-гуманитарлық пәндер апталығының аясында тарих пәнінің мұғалімі И. Жаксыгелдин 7-9 сынып оқушылары арасында «Дарындылар додасы» атты интеллектуалды сайысын ұйымдастырып өткізді. Мақсаты: Жас ұрпақты өз Отанын сүюге, туған тарихын білуге және қастерлеуге үйрету. Қазақ жерінің байлығын мақтан ете отырып халық игілігін дұрыс пайдалана білуге баулу. Жаңа заман талабына сай жан-жақты, білімді де жігерлі тұлға тәрбиелеу. Қазақстан тарихы бойынша білімдерін тексеру. Сайысқа оқушылар «Болашақ», «Қыран», «Алаш», «Аманат» атауымен 4 топ болып қатысты. Сайыс «Тұсаукесер», «Тұлғаны таны», «Сиқырлы карта», «Суреттер галереясы», «Ретін тап», «Сөздер банкісі» кезеңдерін құрады. Сайыс нәтижесінде 1-орын «Қыран тобы», 2-орын «Болашақ» тобы, 3-орын «Алаш» тобы.

Учитель истории И. Жаксыгельдин организовал интеллектуальный конкурс знатоков истории Казахстана «Дарындылар додасы» среди учащихся 7-9 классов. Цель: Научить молодое поколение любить свою Родину, знать и уважать родную историю. Учить людей гордиться богатствами казахской земли и правильно ею пользоваться. Воспитание разносторонне образованного и энергичного человека в соответствии с требованиями современной эпохи. Проверить знания по истории Казахстана. Учащиеся соревновались в знаниях истории в 4 командах: «Болашак», «Кыран», «Алаш», «Аманат». Конкурс состоял из этапов «Презентация», «Узнай личность», «Волшебная карта», «Галерея портретов», «Найди последовательность», «Банк слов». По итогам конкурса 1 место присвоено команде «Кыран», 2 место — команде «Болашак», 3 место — команде «Алаш».