Педагогикалық шеберлік үнемі жетіліп отыруды қажет ететін балаларды оқыту мен тәрбиелеу өнері.
Педагог – өз ісінің шебері, жоғары мәдениетті, өз пәнін терең меңгерген, ғылым мен өнердің тиісті салаларынан хабардар, жалпы, әсіресе балалар психологиясының мәселелеріне қанық, оқыту мен тәрбиенің әдістемесін жетік игерген маман иесі.
15 қараша күні мектебіміздің педагогы Г. А. Нөкербекова «Өзіндік дайындықты жүргізуде қолданылатын әдіс-тәсілдер» тақырыбы бойынша өз тәжирбесімен бөлісіп, семинар-сабақ өткізді. Семинарға қаламыздағы «Көп балалы және аз қамтамасыз етілген отбасылардың балаларына арналған мектеп-интернаты» тәрбиешілері, Ақтоғай ауданы, Абай ауылы мектебінің ұстаздары және «Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығының аға оқытушысы З. К. Разбекова қатысты.
 Педагогическое мастерство – это искусство обучения и воспитания детей, требующее постоянного совершенствования.
Учитель – мастер своего дела, высококультурный, хорошо знающий свой предмет, хорошо разбирающийся в соответствующих областях науки и искусства, хорошо разбирающийся в проблемах детской психологии в целом и в частности, владеющий методикой обучения и воспитания.
15 ноября педагог нашей школы Г. А. Нокербекова провела семинар-занятие, поделившись своим опытом по теме «Методы и приемы, используемые во время самоподготовки». На семинаре присутствовали воспитатели «Школы-интерната для детей из многодетных и малообеспеченных семей» нашего города, педагоги школы села Абай Актогайского района и старший преподаватель национального учебного центра «Орлеу» З. К. Разбекова.