2023 жылдың 16 қазанында 2 -11 сынып оқушылары арасында «Заң талабы — заман талабы» атты сынып сағаттары өтті. Сынып сағаттын максаты — оқушыларға адам құқықтары мен бостандықтары жайлы баптардан түсінік қалыптастыру, құқықтық білімдерін толықтыру; адамгершілік, ізгі қасиеттер мен ар-ождан бостандығына, адалдық пен мейірімділікке баулу арқылы құқықтық тәрбие беру; оқушылардың саяси саналылығы мен таным белсенділігін арттыру, заңдарды талдай отырып, өз беттерімен салыстыра білуге, өмірде қолдана білуге баулу.
Әрбір адамның өз құқығын бес саусағындай жақсы білуі, қоғамда болып жатқан әрекеттердің заңға қарама-қайшылығын немесе сәйкестігін сараптай алуы оның құқықтық сауаттылығымен тікелей байланысты. Азаматтардың басым көпшілігі өз құқығын жете білмесе де, оны білуге аса қызығушылық танытпауда. Заман ағымына сай заңдар жүйесіне де өзгерістер енгізіліп тұрады. Адамдар да осы ағымнан қалмай, қатар жүруге үйренуі тиіс.
16 октября 2023 года проведены классные часы на тему «Знаyие закона – требование времени» среди учащихся 2-11 классов. Цель занятий – дать учащимся представление о статьях о правах и свободах человека, пополнить их правовые знания; обеспечение правового образования путем привития нравственности, добродетели и свободы совести, честности и доброты; повысить политическое сознание и познавательную активность учащихся, научить их уметь анализировать законы, сравнивать их и применять в жизни.
Тот факт, что каждый человек знает свои права как свои пять пальцев, и его способность оценивать законность или противоречивость действий, происходящих в обществе, напрямую связан с его правовой грамотностью. Хотя подавляющее большинство граждан не знают своих прав, они не очень заинтересованы в их знании. В систему законов вносятся изменения в соответствии с течением времени. Люди должны научиться идти в ногу с этой тенденцией.