2023 ж. 10 қазан күні «Михаил Русаков атындағы мектеп-интернаты» кітапханысында 5-сыныптар арасында «Жауынгер. Жазушы. Азамат» атты танымдық сағат өтті. Биыл 100 жылдығы аталып жатқан жазушы, қазақ детективінің негізін салушы Кемел Тоқаевтың өмірі мен шығармашылығына арналды. Майдангер жазушы, соғыс тақырыбына арналған шығармаларымен, еліміздің детектив жанрының ең бір биігіне шыққан, сонымен қатар балаларға арналған шығармаларымен белгілі. Жазушы шығармаларын оқып отырып адам автормен бірге толғанады, ойланады,» ендіне болар екен?» деп отырып, шығарманың қызығына батады. Жазушының шығармалары шынайы өмірмен ұласып жатады. Оқушылар кітап көрмесіндегі кітаптарды алуға ниет білдіріп, жаздырып үйге алды.
10 октября 2023 года в библиотеке «Школы-интерната имени Михаила Русакова» среди пятиклассников прошел воспитательный час «Воин. Писатель. Гражданин», посвященный жизни и творчеству писателя Кемеля Токаева, основоположника казахского детектива. Выдающийся писатель, он известен своими произведениями на тему войны, одного из высших уровней детективного жанра страны, а также произведениями для детей. Читая произведения автора, волнуешься вместе с автором и думаешь: «Что де будет дальше?» Произведения писателя связаны с реальной жизнью. Учащиеся выразили желание взять книги с книжной выставки для чтения дома.