11 қазан — Халықаралық қыздар күні 2012 жылы БҰҰ Бас Ассамблеясы бекіткен. Бұл күнді мерекелеудің мақсаты — бүкіл әлемдегі қыздардың теңсіздік және әлеуметтік мәселелеріне назар аударту.  Қазақ халқы «қыз» деген сөздің өзін әдептіліктің, әдеміліктің, инабаттылықтың, сұлулықтың белгісі деп таныған. Әсіресе қыз баланың көрікті болып өсуіне анасы ерекше көңіл бөліп, «Аттың көркі — жалы, қыздың көркі — шашы» деп қыздың шашын күтіп өсіруді өнер санаған.
Осыған орай 8-13 қазан аралығында мектебімізде «Қыздың көркі — ұзын шаш» атты байқау ұйымдастырылады. Байқауға 5-7 сынып оқушылары қатыса алады.
 11 октября – Международный день девочек был утвержден Генеральной Ассамблеей ООН в 2012 году. Цель празднования этого дня — привлечь внимание к неравенству и социальным проблемам девочек во всем мире. Казахский народ ассоциировал слово «девушка» с признаком порядочности, красоты, добродетели и красоты. Особое внимание мать уделяла красоте девочки и считала искусством ухаживать за волосами.
В связи с этим в нашей школе с 8 по 13 октября будет организован конкурс «Девичья краса – длинная коса». В конкурсе могут принять участие ученицы 5-7 классов.